Geoblog.pl    juwicze    Podróże    Kanaryjskie "all inclusive" po naszemu    Powrót na Cofete

Powrót na Cofete

Hiszpania
Hiszpania, Cofete

Mieliśmy już nie wracać na południe, bo daleko i długo się jedzie. A jednak uznaliśmy, że na Cofete było najładniej. Tak więc wczoraj zapadła decyzja, że ostatni dzień na Fuerteventura spędzimy na tej najładniejszej naszym zdaniem plaży :) Prognozy pogodowe były bardzo dobre, bo po ciepłej, prawie słonecznej niedzieli zapowiadali gorący i słoneczny poniedziałek.
Ranek nieco nas zaskoczył: niebo było jakby mleczne, choć to nie była mgła, tylko chmury. To pewnie przez ten całonocny wiatr, który teraz przestał wiać. My jednak nie zmieniliśmy naszych postanowień i ruszyliśmy na południe. Droga na ostatnim ok. 16-kilometrowym odcinku nic się nie zmieniła przez te kilka dni, nadal wertepy i prędkość w porywach do 40 km/h. Wiktor oczywiście złapał drzemkę w trakcie podróży. Na półwyspie Jandia zaczęło prześwitywać słońce, a z przełęczy było już jasne, że na plażę Cofete docierają jego promienie :)
Tak więc my na plaży w pełni korzystaliśmy z uroków wypoczynku nad brzegiem oceanu. Hmmm... no może nie wszyscy, bo dzieci mimo kolejnych prób nie zdecydowały się wejść do wody. Może gdyby udało się nakłonić do tego Amelkę, to Wiktor zaraz też by się znalazł w wodzie. Choćby pobiegali po napływających falach... Nic z tego :( Może następnym razem... Na zakończenie udało mi się tylko wyciągnąć córkę na spacer wzdłuż brzegu. To znaczy ja szedłem po płytkiej wodzie a Amelka kilkanaście metrów dalej, w bezpiecznej odległości od oceanu, po piasku ;-)
Po 4 godzinach (rekord! ;-) pojechaliśmy do Morro Jable na obiad, do "naszej" restauracji La Isla. Po drodze obowiązkowe fotki na przełęczy na życzenie naszej córki. Obie pizze były bardzo smaczne, ale ryby zdecydowanie gorsze niż ostatnio, choć trudno powiedzieć, że były niedobre. Na pewno mniej smaczne. Wiktor nie chciał jeść w ogóle.
Ostatnie zakupy pamiątek i żegnamy południową część wyspy. Agnieszka od początku chciała zrobić zdjęcie plantacji Aloe Vera i zawsze przegapiała lub pora była mało odpowiednia. I za każdym razem mówiła: następnym razem. Dziś był definitywnie ostatni raz, więc niezależnie od warunków fotkę trzeba było zrobić ;-)
A w apartamencie trwa pakowanie i opróżnianie zapasów spożywczych ;-)

zula - 2015-09-23 06:39
Prześliczne zdjęcia!